Kurz správné manipulace s kojencem

Nevíte, které rady Vašeho okolí uposlechnout? Nejste si jisti, jak správně zacházet se svým miminkem, a které „zaručeně nepostradatelné“ pomůcky si k manipulaci s ním pořídit?
Věděli jste, že nesprávná manipulace může být příčinou přetěžování vyvíjející se páteře, jež může vést k vadnému držení těla, skolióze, bolestem hlavy a mnoha dalším problémům?

CÍL KURZU:

Především se prakticky naučíte správné principy a dozvíte se nejčastější chyby při manipulaci s novorozencem a kojencem (podpora adaptace po porodu, uchopování, zvedání, nošení, ukládání dítěte do postýlky, autosedačky či kočárku, vhodné i nevhodné polohy k odříhnutí, manipulace při břišních kolikách atd.).
Taktéž se teoreticky seznámíte s jednotlivými etapami psychomotorického vývoje kojence do jednoho roku i s praktickými radami, jak vývoj miminka podpořit či jak případné odchylky rozpoznat.

PRO KOHO JE KURZ URČEN?

Kurz je určen pro nastávající maminky (ideálně v posledním trimestru těhotenství) a pro rodiče s miminkem do 3. měsíce věku.

BLIŽŠÍ INFORMACE:

Kurz manipulace trvá zpravidla 4 hodiny. Budou pro Vás připraveny panenky, na kterých bude praktická výuka probíhat. S sebou tedy potřebujete jen psací potřeby a pohodlné oblečení. Vše potřebné pro Vás jinak bude zajištěno a připraveno. Je vhodné, aby se kurzu zúčastnili oba rodiče, případně osoba, která bude v nejčastějším kontaktu s miminkem.
Předporodní kurzy probíhají v maximálním počtu 2 párů (4 osob), abych se mohla všem dostatečně věnovat.
Na přání lze kurz po porodu absolvovat v domácím prostředí.

V ceně kurzu je vždy zahrnuta přítomnost 2 osob (matka+otec, matka+prarodič, matka+chůva…), základní výukový materiál a drobné občerstvení.

Kurzy správné manipulace se zpravidla předem nevypisují – termíny je vhodné domluvit individuálně.

Vzhledem k naplnění kapacity ambulance fyzioterapie budou kurzy správné manipulace probíhat pouze v pátek. Pro nastávající maminky tedy doporučuji mne kontaktovat cca v 6. měsíci těhotenství, abychom stihli vybrat vhodný termín k oboustranné spokojenosti. Kurz správné manipulace je možné absolvovat i v domácím prostředí – tento typ kurzu lze využít pouze po porodu, také v pátek a dle volné kapacity (předporodní kurzy v domácím prostředí rezervovat nelze).
Kurz správné manipulace lze domluvit za příplatek i na víkend.