2 Comments

 • RNDr. Barbora Javůrková, Ph.D.

  3.8.2016 at 8:42 Odpovědět

  Petra mě během cvičení v těhotenství pomohla od bolavých zad a naučila mě manipulovat s miminkem. Manipulace nás s manželem naučila neuvěřitelně rychle a správně. Její jednodenní kurz byl mnohem užitečnější než další lekce, ketré jsem absolvovala jinde. Ví, co dělá a nebojí se přiznat, zeptat, najít informace, když si není jistá. Je vidět, že si své povolání nevybrala pro peníze, ale ze zájmu o děti. Ve svém mladém věku fyzioterapii rozumí víc, než kdejaký letitý specialista. Za sebe ji mohu jen doporučit.

 • Ivana Kozlová

  8.4.2016 at 12:38 Odpovědět

  S Petrou jsem se poznala při cvičení v těhotenství. S dcerkou jsem u ní absolvovala kurz manipulace s dítětem, který mi hodně zjednodušil život. Dítě bylo při správné manipulaci mnohem klidnější a lépe spolupracovalo. Jsem přesvědčená, že díky tomu zvládla naše aktivní dcera v 10 měsících samostatně chodit. Byli jsme jí díky kurzu schopni správně motivovat i směrovat v jejím neutuchajícím snažení.

  V dceřině půl roce jsme absolvovali také kurz masáží kojenců. Tento kurz bych doporučila mnohem mladším miminkům, avšak jsem ráda, že jsme jej zvládli. Přesto, že jsme se ji po kurzu pokoušeli masírovat pravidelně každý večer, když měla dcera nejaktivnější období po pohybové stránce, museli jsme od masírování ustoupit, nechtěla vydržet v klidu ležet. To se ale změnilo jakmile dosáhla svého cíle a začala samostatně chodit. V tom momentě začala oceňovat i odpočinek. Když jsem hledala způsob, jak uspávat jinak než kojením, aby se dcera naučila usínat bez sání, nabídla jsem jí po napití masáž. To vzala s takovým povděkem, že si od té doby o masáž sama říká. Při masáži se krásně uvolní a nakonec i usne. Je to krásné zakončení dne pro nás obě. Mám pocit, že od té doby je i náš vzájemný vztah lepší a je nám spolu dobře. Dcera je hodně mazlivá a občas, i když se začne trochu vztekat, pohlazení po zádech její rozčilení zažene. Všem, kteří si s dětmi chtějí být blízcí, kurz vřele doporučuji.

Zveřejnit komentář